Zpět na články

Zvládejte cokoliv, ne všechno

Tlak dnešní doby je stále intenzivnější. A nejde jen o povinnosti. Valí se na nás spousta příležitostí, mnohé z nich se zdají lákavé a - neodmítnutelné. I to je důvodem, proč nestíháme. Chceme zvládnout všechno, a pokud možno v co nejkratší době.

zdroj: shutterstock

René Benda a Míša Vlasáková jsou psychologové a koučové. V jejich praxích je téma tlaku na výkon velmi časté. Dokonce převažuje nad partnerskými otázkami. "Téměř každý z nás chce uspět a má pocit, že pokud to neudělá rychle, nepodaří se mu to," říká Míša. "Sami jsme si tím prošli." I to byl důvod, proč se rozhodli a úspěšně zrealizovali sérii workshopů s názvem "Jak zvládnout cokoliv, ne všechno" na Vysoké škole ekonomie a managementu v Praze, kde radili nejen studentům VŠEM, ale každému, kdo se zúčastnil Profesních Dnů VŠEM. S výborným ohlasem. Zeptali jsme se jich proto podrobněji - proč právě tohle téma?

Míša: "Oba máme za sebou několik opravdu rušných let. Já vystudovala VŠE, víc jak 5 let jsem pracovala jako strategický konzultant a manažerka v marketingu u mobilního operátora. René už 20 let rozvíjí vlastní společnost zaměřenou na kulturní výměny v zahraničí. Někdo by řekl, že by nám to mohlo postačovat. Ale my se chtěli rozvíjet dál, proto jsem se přihlásili na denní studium psychologie na UK. René do toho vydal román, já začala organizovat zážitkové pobyty a výlety z komfortní zóny, oba jsme absolvovali koučovací výcvik a otevřeli si vlastní praxe."

René: "Lidé z okolí se nás ptali, jak to všechno zvládáme. Jenže o to právě šlo. My to nezvládali všechno najednou. Hodně jsme o tom uvažovali. Skvěle nám pomáhalo koučování a sebekoučovací techniky - od klasického stanovování SMARTER cílů po hledání zdrojů. A zdroje jsou to podstatné. Proto se lidé liší v tom, jak zátěž zvládají. Nejde jen o to, kolik stresu zažívají, ale ppředevším jaké zdroje jsou schopni najít a využít. Ať už je to schopnost mít kolem sebe ty správné, motivující lidi, sebedůvěra či práce s vlastní energií."

Míša: "Jednoduše řečeno - jestli je to vůbec baví. A protože jsme fanoušci všech, kdo na sobě chtějí pracovat, připravili jsme náš workshop."

René: "Jeho hlavní myšlenkou je nabídnout účastníkům takové techniky, které si mohou na workshopu rovnou vyzkoušet. Tak, aby je pak mohli i dále využívat pro svůj pro svůj osobní i kariérní rozvoj. Aby se mohli cítit spokojenější sami se sebou i se světem kolem."

Míša: "A pokud chce jít někdo ještě dál, nabízíme úvodní koučovací sezení zdarma. Říkáme tomu 'Kafe s koučem'. Můžete snít dál, cítit se frustrovaně, nebo můžete už dnes udělat první krok. Dá se zvládnout cokoliv, ale jak říká Oprah Winfrey - postupně."

Mimo Reného a Míšu nabídla řada významných společností, státních institucí a personálních agentur odborné poradenství, spolupráci na projektech a volné pracovní pozice účastníkům Profesních Dnů VŠEM., kdy na každý den byly připraveny desítky seminářů, workshopů a testování a odborné poradenství v oblasti finanční, právní, studijní, profesní a psychologické, to vše během tří dnů, na jednom místě a zdarma.

Profesní Dny VŠEM, které budou v příštím roce opět probíhat na půdě Vysoké školy ekonomie a managementu, slouží nejen k propojení zaměstnavatelů s uchazeči o zaměstnání z řad studentů školy, ale i pro zájemce z široké veřejnosti.

Vysoká škola ekonomie a managementu (www.vsem.cz) se stala součástí českého vysokého školství na základě státního souhlasu uděleného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR v říjnu roku 2001. Svým studentům nabízí bakalářské (Bc.), magisterské (Ing./MBA) a doktorandské (Ph.D.) studijní programy vestudijních oborech Podniková ekonomika, Komunikace a lidské zdroje, Marketing, Management firem. VŠEM dále poskytuje programy celoživotního vzdělávání i specializované profesní kurzy, MOOC a profesní vzděláváníKromě české akreditace MŠMTVŠEM získala navíc akreditaci Accreditation Council for Business Schools and Programs (ACBSP).

Zdroj: Inzerce

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články